Spędziłam dwa dni w tym niezwykłym miejscu, gdzie człowiek przestaje co chwilę zerkać na zegarek i stapia się z naturalnym rytmem. Etosha National Park w Namibii to niesamowity teatr „matki natury”, gdzie przez całą noc nie opada kurtyna, a my mamy nieograniczoną możliwość zagłębienia się w dzikie rejestry swojej osobowości. Safari czas zacząć!

Safari w Namibii - zdjęcia z podróży

1. NAMIBIA, Etosha National Park. Zawsze wspaniały i dostojny. Król wszystkich zwierząt, który spacerował kilkanaście metrów od mojego samochodu. (Fot. Anna Krypa)

Zebry w parku narodowym w Namibii

2. NAMIBIA, Etosha National Park. Etosha zajmuję obszar 22 270 km² – to więcej niż połowa powierzchni Szwajcarii (41 290 km²), a rocznie odwiedza go nawet 200 tysięcy osób (Fot. Anna Krypa)

Safari w Afryce - foto

3. NAMIBIA, Etosha National Park. Rezerwat został ustanowiony w 1907 roku przez gubernatora Afryki Południowo-Zachodniej, Friedricha von Lindenquista. (Fot. Anna Krypa)

Namibia to królestwo dzikich zwierząt

4. NAMIBIA, Etosha National Park. Łącznie w rezerwacie występują 144 gatunki ssaków! W każdej chwili możemy natknąć się na słonie, żyrafy (występuje tu około 1500 żyraf), czarne nosorożce, lwy, gepardy i lamparty. (Fot. Anna Krypa)

Dzikie zwierzęta z Afryki - foto

5. NAMIBIA, Etosha National Park. W parku występuje także wiele gatunków antylop, na przykład kudu, springboki, antylopa eland, mała dik-dik oraz gemsbok. (Fot. Anna Krypa)

Afrykański słoń - foto

6. NAMIBIA, Etosha National Park. Przy odrobinie szczęścia można też zobaczyć srebrne lisy, ratele i szakale czaprakowe lub natknąć się na takiego fantastycznego słonia! (Fot. Anna Krypa)

Zebra i mały ptaszek - zdjęcia z Namibii

7. NAMIBIA, Etosha National Park. Pobyt w rezerwacie sprzyja kontemplacji i wyciszeniu. (Fot. Anna Krypa)

Safari w Afryce - podróż do Namibi

8. NAMIBIA, Etosha National Park. Dla mnie najważniejsze były emocje i bardzo bliskie obcowanie z naturą. (Fot. Anna Krypa)

Dzikie zwierzęta - safari w Afryce

9. NAMIBIA, Etosha National Park. Całe dnie toczą się naturalnym rytmem, reguluje się zegar biologiczny i tak, jak nigdzie indziej, można poczuć się częścią wszechświata. (Fot. Anna Krypa)

Z aparatem przez Afrykę - zwierzęta

10. NAMIBIA, Etosha National Park. Codziennie spotyka się zwierzęta gaszące pragnienie przy wodopojach. (Fot. Anna Krypa)

Słoń - park zwierząt w Namibii

11. NAMIBIA, Etosha National Park. A każde takie spotkanie jest niesamowitym przeżyciem i obrazem, który na stałe wtapia się w pamięć, jak ten ze zdjęcia. (Fot. Anna Krypa)

Zachód słońca w Afryce

12. NAMIBIA, Etosha National Park. W końcu słońce zachodzi i robi się chłodniej. Można spędzić noc przy jednym z wodopojów lub zasnąć razem z rezerwatem w oczekiwaniu na kolejny dzień pełen wrażeń. (Fot. Anna Krypa)

Anna Krypa

Uzależniona od fotografii podróżniczka, na co dzień artdyrektorka w agencji reklamowej. Kocha Afrykę i góry – na pierwszej dalekiej wyprawie zdobyła najwyższy szczyt Etiopii. Autorka bloga ComeAnn.

Komentarze: (1)

Patryk 6 sierpnia 2014 o 18:15

Fantastyczne zdjęcia i dobry wstęp :) Ile dni spędziliście w tym Parku?

Odpowiedz