Namibia to nie tylko czerwono-pomarańczowe wydmy i rozgrzany słońcem piasek. To także Zwrotnik Koziorożca, zatoka pełna różowych flamingów, kurort nad Oceanem Atlantyckim, gdzie do dziś bardzo silne są niemieckie wpływy oraz pradawne malowidła naskalne w rejonie Spitzkoppe. Przez kilka dni podróży po zachodzie kraju miałam okazję poznać i zachwycić się różnorodnością tej części Afryki.

Zwrotnik Koziorożca - podróż przez Afrykę

1. NAMIBIA, Zwrotnik Koziorożca to miejsce, gdzie nagle z pustyni wyrasta wielki znak drogowy oznajmiający przekroczenie tego punktu. (Fot. Anna Krypa)

Zdjęcia  z afrykańskiej podróży

2. NAMIBIA, Walvis Bay. Walvis Bay to najważniejszy port oraz trzecie co do wielkości miasto kraju. (Fot. Anna Krypa)

Flamingii w Afryce

3. NAMIBIA,Walvis Bay. Samo miasto jest niepozorne, największą atrakcją jest zatoka, którą upodobały sobie stada różowych flamingów. (Fot. Anna Krypa)

Zdjęcia z Afryki. Flamingii w Namibii

4. NAMIBIA, Walvis Bay. To niezwykłe różowo-niebieskie miejsce, pełne fruwających i dostojnie stąpających po nabrzeżu ptaków, jest rajem dla każdego fotografa. (Fot. Anna Krypa)

Afrykańskie pomarańczowe flamingi w locie

5. NAMIBIA, Walvis Bay. Flamingów jest tutaj naprawdę dużo. Około 16 tysięcy! (Fot. Anna Krypa)

Flamingi z Namibii

6. NAMIBIA, Walvis Bay. Ptaki mierzą 120-150 cm, a ważą od 2,5-3,5 kg. (Fot. Anna Krypa)

Różowe flamingii. Zdjęcia z podróży przez Namibię w Afryce

7. NAMIBIA, Walvis Bay. Różowe zabarwienie piór jest najintensywniejsze w okresie godowym. (Fot. Anna Krypa)

Podróż przez AFrykę - kurort w Namibii

8. NAMIBIA, Swakopmund. Niedaleko Walvis Bay znajduje się nadbrzeżny kurort, który zdaje się być bardziej „niemiecki” niż same Niemcy. (Fot. Anna Krypa)

Miasto w Namibii

9. NAMIBIA, Swakopmund. Wszystko jest wystrzyżone, wyrównane i idealnie zaplanowane, a wzdłuż położonych pod kątem prostym uliczek wyrasta niemiecka architektura w stylu lat dwudziestych. (Fot. Anna Krypa)

Nad brzegiem afrykańskiego oceanu

10. NAMIBIA, Swakopmund. Swakopmund to prawdziwy kurort, gdzie można skorzystać z wielu atrakcji, skosztować wyśmienitych owoców morza lub po prostu chłonąć oceaniczną bryzę w czasie spaceru po molo. (Fot. Anna Krypa)

Afrykańskie góry - podróż przez Namibię

11. NAMIBIA, Spitzkoppe. Górski rejon Spitzkoppe, zwany potocznie „Materhornem Namibii”, to miejsce, gdzie granitowe szczyty mające niekiedy ponad 700 milionów lat wyrastają z pustyni Namib na wysokość nawet 1800 m n.p.m. (Fot. Anna Krypa)

Naskalne rysunki w jaskini w Afryce

12. NAMIBIA, Spitzkoppe. Na początku XX wieku na tych terenach zostały odkryte pradawne malowidła naskalne Buszmenów. Najbardziej znane miejsca, gdzie zachowały się obrazy z dalekiej przeszłości, to „Bushman Paradise” i „Small Bushman Paradise”. (Fot. Anna Krypa)

Anna Krypa

Uzależniona od fotografii podróżniczka, na co dzień artdyrektorka w agencji reklamowej. Kocha Afrykę i góry – na pierwszej dalekiej wyprawie zdobyła najwyższy szczyt Etiopii. Autorka bloga ComeAnn.

Komentarze: (1)

Dimi 8 października 2013 o 12:39

Super. Piękne flamingi, przestrzenie, woda.

Odpowiedz